TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Veletrh Střechy Praha 2016 s rekordním počtem návštěvníků!

Veletrh Střechy Praha 2016 s rekordním počtem návštěvníků!

18. ročníku největšího středoevropského veletrhu pro stavbu a renovaci střech STŘECHY PRAHA se opět účastnily nejvýznamnější firmy z oboru. Akce se uskutečnila 21. – 23. 1. 2016 v PVA EXPO PRAHA Letňany. Souběžně se konal veletrh pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků ŘEMESLO PRAHA, veletrh úspor energií SOLAR PRAHA a dále veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA.DJ14MGNnHHK_y48LClNFVtZ5DXIY2zq6f8P4ezkzKgfsS3fk1xvs1A3gF6qZ7KO2FPgvwoI

REKORDNÍ POČET NÁVŠTĚVNÍKŮ

Letos soubor veletrhů přivítal rekordní počet návštěvníků, a to 19 705, což znamená nárůst o 10% oproti loňskému ročníku. Na celkové hrubé výstavní ploše 12 600 m2 se návštěvníkům představilo na 150 výrobců a dodavatelů střešních materiálů a oken, nosných konstrukcí, izolací, fasádních systémů, včetně solárních systémů. Dalších 120 vystavovatelů představilo novinky z oblasti úsporného bydlení a světa dřevostaveb. Veletrhy tradičně doprovázel bohatý doprovodný odborný program včetně poradenských center a praktických ukázek.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ ZA ÚČASTI MINISTRŮ A START ROKU ŘEMESEL 2016

Slavnostního zahájení se zúčastnili vystavovatelé, novináři a významní hosté: ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministr zemědělství Marian Jurečka, náměstek ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Ivo Krýsa, ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Valdman nebo předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček. Ředitelka veletrhu Střechy Praha Jitka Šefránková poděkovala za celý realizační tým vystavovatelům a všem partnerům za jejich aktivní spolupráci a účast. Na slavnostní zahájení navázala tisková konference Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), která představila projekt ROK ŘEMESEL 2016.

ŘEMESLO PRAHABpFxxm7v0P80egW0GW8T6AxTY-R8XlYnxEKf-XdRiv5mCU3tjSE6emf66TzzBnVIThIBVDg

v rámci 4. ročníku veletrhu ŘEMESLO PRAHA, který je největším českým setkáním řemeslníků, odstartoval zmíněný projekt AMSP ČR ROK ŘEMESEL 2016. Po více než roce příprav se pod záštitou prezidenta republiky, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zemědělství a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy rozjíždí kampaň, která představuje řemeslo jako klíčový nástroj pro udržení obslužnosti regionů i zajímavou volbu pro mladou generaci. Jedná se o největší projekt na podporu řemesel zahrnující spolupráci 23 společenstev z celkem 35 profesí. Jeho součástí je start nového řemeslného portálu www.mistriremesel.cz, změny legislativy řemesel a desítky akcí v regionech. Hlavním cílem projektu je zvýšení prestiže řemesel ve společnosti a jeho atraktivity pro mladou generaci.

SOLAR PRAHA

V rámci již 12. ročníku veletrhu úspor energií SOLAR PRAHA, který je zaměřen na efektivní využívání obnovitelných zdrojů, úspěšně proběhl 1. ročník fóra Energetická soběstačnost pro domácnosti. Řešily se zde aktuální otázky střešní fotovoltaiky a akumulace energie.

BOHATÝ DOPROVODNÝ PROGRAM

Pro návštěvníky byl připraven atraktivní program přednášek, konferencí a odborných fór. V několika poradenských centrech poskytovali informace z oblasti střech a úsporného stavění nezávislí odborníci. Zpestřením bylo množství praktických ukázek řemesel. Proběhl již 17. ročník konference Izolace 2016, 2. ročník fóra Dřevěné konstrukce střech, mezinárodní konference Plechové střešní krytiny a další semináře na aktuální témata.

POKRÝVAČSKÉ MUZEUM

Ani letos nechyběla přehlídka historických exponátů na stánku Pokrývačského muzea, tentokrát na téma výroba betonových střešních tašek. Součástí expozice byla tradičně také tematická ukázka ze soukromé sbírky pana Richarda Mlýnka s názvem Tegularium.

VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ

Výhercem 15. ročníku soutěže Zlatá taška 2016 o nejlepší exponáty veletrhu se stala firma FAKRO CZECH za soutěžní exponát Okno do plochých střech typu F. Porota udělila i dvě čestná uznání, a to firmě PREFA Aluminiumprodukte za produkt PREFA falcovaná střešní a fasádní šablona 44 x 44 a firmě ROTO střešní okna za produkt RotoQT4.

Cenu za nejlepší reklamní počin v soutěži Střechařský inzerát 2015 převzala firma Lindab. Cenu za nejpoutavější expozici za rok 2015 získala firma Velux. Novinkou byl 1. ročník soutěže o nejpoutavější PF 2016, kterou vyhrála firma Lindab.

OSOBNOST STŘECHAŘSKÉHO OBORU

Toto ocenění za celoživotní činnost v oboru, dlouhodobý přínos a zvyšování prestiže oboru získal pan Richard Mlýnek. Problematikou střech se zabývá přes 40 let, je zručný pokrývač, mezi jeho úspěšné realizace se řadí střecha na chrámu sv. Barbory a na Vlašském dvoře v Kutné Hoře, střechy na hradě Bouzov či na zámku ve Velkých Losinách. Pan Mlýnek také založil sbírku střešních krytin Tegularium, jež v současné době zahrnuje přes 1000 exponátů a je jednou z největších sbírek v Evropě.

Více na www.strechy-praha.cz

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top