TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Interiér / Jak efektivně vyčistit různé druhy podlah?

Jak efektivně vyčistit různé druhy podlah?

Pokud se pravidelně potýkáte s problémy při čištění podlahy a nevíte, v čem se dopouštíte zásadní chyby, budou se vám nesledující tipy hodit. Je třeba si uvědomit, že technika mytí podlah závisí na typu povrchu. Zároveň se nevyplácí podceňovat výběr mopu.

Mytí plovoucí a dřevěné podlahy

Plovoucí podlahy se v domácnostech objevují stále častěji. Málokdo však ví, jak je správně vyčistit tak, aby se po čištění neobjevovaly fleky. V prvé řadě si připravte plochý mop s návlekem z mikrovlákna – ten za sebou nezanechá viditelné šmouhy či chlupy.

Výrobci uvádí, že vytírání plovoucích a dřevěných podlah by mělo probíhat téměř na sucho. Proto se neobejdete bez kvalitního ždímače pro propláchnutí mopu. Dostatečně vyždímání návleku je klíčové, jinak na podlaze zůstane voda a hrozí, že vnikne do spár.

bydletespokojene.cz_uklid-plecity_cz_01

Podlahu z laminátu můžete čas od času navoskovat. Navoskovaný povrch ocení váš domácí mazlíček, kterému to nebude tolik klouzat. Navíc nebude do povrchu zbytečně zarývat drápy.

Mytí dlažby

Pro čištění podlah, jejichž povrch tvoří dlažba, je vhodný plochý i třásňový mop. Špínu ze spár nejsnadněji dostanete plochým mopem se smyčkami. Mastnotu odstraníte čističem s obsahem alkoholu. Vysoce lesklou dlažbu efektivně vyčistíte přípravkem na sklo. Pozor, v případě glazované dlažby rozhodně nepoužívejte přípravky, které by mohly povrch poškrábat. Neglazovanou dlažbu zase vytírejte pouze na sucho.

bydletespokojene.cz_uklid-plecity_cz_02

Mytí korkové podlahy

Korkové podlahy nejsou tak běžné jako ostatní typy a povědomí o čištění korku je proto ještě menší. Korkovou podlahu nejprve vysajte, případně setřete jen lehce navlhčený mopem a poté povrch vyčistěte plochým mopem s mikrovláknem a přípravkem, který doporučuje výrobce (obvykle na bázi vosků a alkoholu).

Tip na závěr

Máte obavy, že mytí podlahy nezvládnete? Obraťte se na profesionální úklidovou firmu Úklid Plecitý. Postará se o vaše podlahy, zajistí čištění koberců, mytí oken a další úklidové služby. Více na www.uklidplecity.cz.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top