TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Interiér / Nábytek a příslušenství / Nábytek z umělého ratanu. Použít jej můžete kdekoli!

Nábytek z umělého ratanu. Použít jej můžete kdekoli!

Umělý ratan (polyratan) je jedním z materiálů, které jsou aktuálně hojně využívány k výrobě nábytku. Z jakých důvodů je tak populární? A jak vlastně o takový nábytek správně pečovat?TS

Vsaďte na umělý ratan v kombinaci s hliníkem!

Nábytek z umělého ratanu má hned několik vynikajících vlastností, a to zejména v kombinaci s hliníkovou konstrukcí. Výsledkem je totiž výjimečná odolnost, která umožňuje využít ratanový nábytek nejen na zahradě, ale také v prostředích s vyšší vlhkostí. Je tedy vhodný např. do lázní či k bazénu. Jeho vysoká odolnost je navíc pouze jednou, nikoli jedinou známkou kvality. Jaké vlastnosti od něj můžete ještě očekávat?

Každého zájemce nepochybně potěší pevnost a stabilita, snadná údržba (viz níže) a v neposlední řadě rovněž variabilita. Lze si totiž zakoupit nejen sedací a jídelní soupravy z ratanu, ale také konferenční stolky a nejrůznější doplňky, navíc v různých tvarech a barevných odstínech. Barevná stálost je přitom rovněž samozřejmostí. Vzhledem k vizuální stránce nábytku z umělého ratanu jej navíc lze bez problémů instalovat v interiéru!

Tip: špičkový Nünning nábytek sežnete v internetovém obchodě Teak-shop.cz, a to za dobré ceny!

Péče o ratanový nábytek. Jak na to?

Jednou z mnoha výhod umělého ratanu jako materiálu (nejen) pro zahradní nábytek je skutečnost, že nevyžaduje žádnou zvláštní péči. V podstatě postačí, použijete-li jednou začas obyčejnou prachovku. Pokud dojde k většímu znečištění, což se občas určitě může stát, řešení představuje menší množství saponátu, případně voda a měkčí houbička! U ratanového nábytku se tedy rozhodně nemusíte obávat, že vás péče o něj bude stát spoustu času a sil.

1 komentář

  1. Skvělý článek! 🙂 Líbí se mi jak jste vystihli přednosti umělého ratanu. Já osobně ten nábytek zbožňuji! Sama mám na zahradě soupravu http://www.nabytek-ratan.cz/ratan-umely/7-umely-ratan-beach.html a můžu potvrdit, že na údržbu je to opravdu nenáročné

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top