TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Interiér / Dětský pokoj / Nový dětská postýlka. Víte, co a jak?

Nový dětská postýlka. Víte, co a jak?

Postel je základním vybavením dětského pokoje. Ač spí totiž naši potomci v průběhu vývoje méně a méně, místo ke spánku musí být v každém věku skutečně kvalitní, pohodlné a bezpečné. PoB5

Jak vybrat vhodnou dětskou postel?

Pokud zařizujete dětský pokoj, vybrat kvalitní postel je tím nejdůležitějším úkolem. Při jejím nákupu samozřejmě hraje roli věk dítěte. Pro novorozence je samozřejmě velmi vhodná kolébka či koš, případně menší postýlka, z níž by ovšem miminko nemělo mít možnost vypadnout. Můžete ovšem hned zpočátku zvolit větší postel, kterou nebudete muset časem měnit za novou. Musíme doplnit, že velice záleží na kvalitě roštu, jenž by měl být např. lamelový, přičemž podstatná je i výška postele. Ta by se měla pohybovat okolo 45 cm.

Zvolte také správné matrace a další vybavení postele

Nelze dostatečně zdůraznit, že další klíčovou roli hraje přesně zvolená matrace, která musí být maximálně komfortní. Platí, že je nejlepší, pokud není ani příliš tvrdá, ani příliš měkká – čili ideální je „zlatá střední cesta“. Matrace pro dětskou postel by navíc měly být antialergenní a rovněž dobře větratelné. Vyberete-li navíc správnou velikost, neměl by nastat žádný výrazný problém.

Zaměřit se je pochopitelně možné i na další vybavení postele. Pro větší bezpečí lze pořídit bytelné zábrany, ale hodit se bude rovněž široké vybavení povlečení, polštářů či dek. I v této oblasti přitom můžete experimentovat, neboť si je možné pořídit hrací deku apod. V každém případě vše potřebné pro zdraví spánek vašeho dítěte seženete v internetovém obchodě Pinkorblue.cz.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top