TOPlist
14. 04. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Vánoce / Školní batoh pod stromečkem? Praktický dárek, který potěší

Školní batoh pod stromečkem? Praktický dárek, který potěší

Není vaše dítě naměkko z měkkých dárků? Není divu. Měkké dárky bývají především praktické, radost je až na druhé koleji. S jednou výjimkou. Praktický školní batoh malému školáčkovi obvykle udělá i radost. A my vám poradíme, na co si dát při jeho nákupu pozor. chi_750_a

Kde hledat?

Vybírejte v obchodech, které nabízejí kvalitní certifikované školní batohy nebo tašky. V dnešní době ohrožuje správné držení těla dětí sedavý životní styl, omezení pohybové aktivity a nárůst obezity. Nepodporujte nesprávné zatížení pohybového aparátu i špatným výběrem školní tašky.

Rozhodně ne tam, kde se to hemží levnými kopiemi „značkových“ batohů. Nekvalitní materiály dlouho nevydrží a zdravému vývoji zad dítěte nepřidají. S vylézajícím molitanem se tedy rozlučte hned na začátku.

Vyhněte se také sportovním batohům. Jejich konstrukce není stavěná pro nošení školních pomůcek. I když je vaše dítě aktivní sportovec, se sportovním batohem to ve škole daleko nedotáhne.

Školní batoh, který si se zády sedne

Vašim dětem na zdravotních kritériích a ergonomii nezáleží. Na to musíte dohlédnout vy – a to už při samotné koupi školního batohu:

  • Pro dítě na prvním stupni pořiďte batoh, který prázdný váží méně než 1200 gramů. Plný by pak neměl vážit víc než desetinu hmotnosti dítěte. V rámci správného rozložení váhy se snažte obsah batohu uspořádat tak, aby byly těžší předměty blíže zádové části. Eliminujte zbytečnosti, které děti v taškách tak rády nosí.
  • Pevně vyztužená a kvalitně polstrovaná zádová část je dalším krokem ke zdravému vývoji páteře. Když se přidá i pevné dno a nastavitelné, polstrované a dostatečně široké popruhy, máte téměř vyhráno. I díky hrudnímu pásu bude batoh na zádech správně sedět a plnit svou funkci. Ještě uhlídat, aby dítě nosilo batoh na obou ramenech
  • Nepodceňujte detaily. Dostatek reflexních prvků zvýší bezpečnost vašeho dítěte. Orientaci usnadní řada kapes a přihrádek a vám ulehčí práci lehce omyvatelný povrch. Pokud je součástí batohu i pláštěnka, nebudete za deštivých dní sušit místo prádla rozmočené sešity.

Design, který udělá pod stromečkem dojem

Když dítě nedočkavě strhne vánoční obal, je hned jasno, zda se v jeho očích jedná o batoh snů. Abyste příjemně překvapili, nemusí se motiv omezit na podobu oblíbeného dětského hrdiny. Ti přicházejí a odcházejí, zatímco batoh má vydržet nejméně 2 roky. Zvolte raději nadčasový motiv, který neomrzí a nadchne.

S výběrem kvalitního školního batohu si už poradíte. Zvládnete ho i dárkově zabalit?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top