TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Interiér / Dětský pokoj / Jak zařídit dětský pokoj?

Jak zařídit dětský pokoj?

Dětský pokojíček musí plnit hned několik rolí najednou. Musí poskytovat dostatek prostoru pro hru, přípravu do školy, řádění i odpočinek. Neměl by působit přeplněně a měl by odrážet osobnost svého obyvatele a růst společně s ním. A také by se měl vaší ratolesti líbit. Jak to všechno najednou zvládnout?schardt-kombi-postylka-140x0-cm-milano-weiss

Jaký nábytek vybrat?

Dětský nábytek vybírejte nejen pode vzhledu, ale pořádně si posviťte na jeho kvalitu. Zajímat vás bude nejen materiál, ale především kvalita provedení. Měl by být stabilní, nabízet dostatek prostoru a nikde by neměly vyčuhovat žádné šroubky.

Nechte do výběru mluvit také své děti. Koneckonců to budou právě ony, kdo bude nábytek používat. Pokud ale budou toužit po výrazně barevných kouscích, zkuste jim to rozmluvit. Takový nábytek není příliš praktický – po pár letech vaše dítko omrzí a vy budete zase shánět nový. Touhu po barvách jim můžete zkusit vykompenzovat třeba barevnými stěnami nebo samolepkami na zeď.

Nezapomeňte se ujistit, že má nábytek oblé hrany – zvláště pokud hledáte nábytek do dětského pokoje pro ty nejmenší. Určitě nepodceňujte ani přimontování. I když se komoda zdá dostatečně stabilní sama o sobě, po přimontování bude mnohem bezpečnější a riziko, že by si dítko mohlo při divoké hře ublížit, klesne na minimum.

Tip: Dítko vám poroste jako z vody. A pokojíček, který vyhovoval předškolákovi, už školákovy potřeby nepokryje. Proto pečlivě volte vybavení, které využijete dlouhodobě.

Jaký zvolit materiál?

Dřevo je příjemné na omak, „hřeje“ a působí útulně – proto je ideální volbou nejen do dětského pokoje. Chybou není ani dýha nebo laminát, ale ostatním materiálům se raději vyhněte.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top