TOPlist
14. 06. 2024
Domů / Interiér / Koupelna / Do čeho investovat při rekonstrukci koupelny?

Do čeho investovat při rekonstrukci koupelny?

Přemýšlíte nad rekonstrukcí koupelny a nevíte si rady, čím a jak začít? Jaké materiály zvolit, abyste docílili originálního vzhledu, ale zároveň zachovali její funkčnost? Nejdůležitější je vždy zvážit všechny funkce, které od koupelny očekáváte a zároveň, jakých chyb byste se rádi vyvarovali. Při návrhu nové koupelny je vhodné zamyslet se nad tím, do čeho se vyplatí investovat s ohledem na kvalitu, praktičnost a módní trendy.

koupelna_VI._stefano

Koupelna neslouží jen pro naši každodenní hygienu, ale je i místem odpočinku. Abyste se v ní cítili příjemně, nezapomeňte na dostatek místa kolem sebe. Pokud jsou vaše podmínky prostorově omezené, sáhněte po skleněných materiálech a doplňcích, které dodají opticky na prostoru i malým koupelnám.

Od konkrétních prostorových možností se odvíjí i volba vany nebo sprchového koutu. Oblíbené volně stojící vany se staly objemovou dominantou prostoru. Volí ji spíše majitelé větších koupelen jako jednoznačně efektivní řešení luxusního vzhledu. Mezi novinky v oblasti van pak patří například produkty řady KRION, které jsou díky využití speciálních materiálů tvarovatelné, antibakteriální, tvrdé a zároveň velice příjemné na dotek. Do koupelny si můžete pořídit i nerozbitnou vanu, kterou nabízí například koupelnové studio Stefano.

Co se týče sprchových koutů, jejich provedení je dnes velmi sofistikované. V mnohých případech přináší cenné centimetry navíc, ale zároveň nabízí možnost příjemné relaxace díky multifunkčním sprchovým panelům. Díky hydromasážním panelům si tak bezstarostně dopřejete vlastní wellness v pohodlí svého domova. Kromě masážních prvků poskytují doplňkově také aromaterapii, chromoterapii a páru. Samozřejmostí je úsporná technologie a pohodlné ovládání.

Masivní obklady nebo klasické dlaždičky

Důležitou roli v celkovém estetickém pojetí koupelny hrají dlažby a obklady. Jejich výběr je při rekonstrukci jedním z nejnáročnějších bodů. Letos od začátku sezóny ovládají koupelny například velkoformátové 3D obklady v tlumených odstínech béžové, šedé a bílé. Vždy je ale dobré zvážit, zda dát přednost velkoformátovým obkladům nebo zvolit klasické dlaždičky, popřípadě ozvláštnit prostor mozaikovými prvky. Necitlivý výběr barev, velikosti a materiálu může v kombinaci s ostatním zařízením působit velmi nevkusně a zkazit celkový dojem. Mozaiky nemusí být pouze keramické, ale také skleněné dřevěné, kamenné a kovové nebo v jejich imitacích, které jsou teď velkým hitem mezi milovníky přírodních materiálů. Právě skleněná mozaika je řešením, jak podtrhnout celistvost a docílit nejlepšího estetického dojmu vašeho interiéru. Vyznačuje se výbornou trvanlivostí a hlavně barevnou stálostí. Nemusíte se tedy obávat poškození vlivem vlhkosti.

Prostor by měl působit uspořádaně a vzdušně. „Tohoto dojmu lze docílit například speciální spárovačkou „chameleon“, která se barevně přizpůsobí okolí podle barvy obkladu,“ říká Milan Marek, obchodní zástupce koupelnového studia Stefano, které u nás unikátní spárovačku prodává.

Smysl pro detail

V každé koupelně by mělo být místo i na doplňky. Přelijte šampony a tekutá mýdla z nevzhledných plastových obalů do stylových skleněných dóz a mějte všechny své věci pohromadě. Na první pohled se to může zdát nepodstatné, ale sebemenší detaily udělají z vaší nové koupelny místo, kam se rádi budete vracet po náročném dni.

Více informací naleznete na stránkách www.koupelny-stefano.cz.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top