TOPlist
22. 05. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Vyberte si garážová vrata, která vám budou složit mnoho let a zároveň budou chloubou vašeho domu.

Vyberte si garážová vrata, která vám budou složit mnoho let a zároveň budou chloubou vašeho domu.

Možná jste se rozhodli, že je čas vyměnit vaše stará garážová vrata za nová, která mají mnohé praktické funkce. Anebo stavíte úplně nový dům a jeho součástí bude garáž, takže hledáte garážová vrata, která ukryjí do bezpečí vaše auto i vše ostatní, co do ní umístíte.

Ať jsou důvody vašeho zájmu jakékoli, vězte, že v nabídce vrat si zajisté vyberete. Je hned několik typů, velké množství barev i materiálů, z nichž jsou vyrobeny. Ten správný design i funkce tak spojí v jedno i ti nejnáročnější klienti.

Sekční, rolovací, dvoukřídlá či posuvná garážová vrata?

Jak již bylo zmíněno, na výběr máte z několika typů vrat. Než se rozhodnete pro některá z nich, zvažte, kolik prostoru uvnitř máte, tedy jaký způsob otvírání pro vás bude nejlepší, co vše budete uvnitř prostoru schraňovat, neopomeňte dostatečnou bezpečnost stejně tak, jako původ výrobce a použitého materiálu.

U těch zahraničních se vám může mnohdy stát, že bude shánění náhradních dílů či oprava mnohonásobně dražší, než v porovnání s českými výrobci. I u případných plánovaných či nečekaných servisů je pravděpodobnější, že tam, jež budou zajišťovány českými výrobci, budou rychleji proveditelné a dostupnější.

Použité materiály k výrobě vrat jsou u výrobců kvalitně srovnatelné, proto není původ výrobce ani původ materiálů až tak rozhodující.

Sekční garážová vrata

Jde o dnes ta nejpoužívanější vrata u nás. Skládají se ze sekcí s výškou 500 nebo 610 mm. Ty vyjíždí vodicími kolejnicemi pod strop. Pořídit si můžete typ vybavený motorkem, dálkovým ovládáním a jiným příslušenstvím, např. okýnka, madla, kliky, vstupní dveře…

Společnost Kružík na sekční garážová vrata poskytuje nejdelší záruku na trhu – 11 let. Vybírat můžete z nejširší palety imitací dřeva nebo barevných fólií. Sekce mají tloušťku 40 mm a zaručují výbornou tepelnou izolaci.

Rolovací garážová vrata

Tento druh vrat se vyznačuje lehkostí, tichostí a vysokou pevností. Potřebují minimum místa a tak nebudete muset řešit velikost prostoru pro jejich otevření. Jsou vyráběna z vysoce kvalitních hliníkových lamel s polyuretanovou výplní.

Určitě vás potěší, že se rolovací vrata dají instalovat jak před otvor, tak za něj, jsou vyráběna na míru a díky hliníku jsou odolná vůči korozi a výborně odolávají „zubu“ času.

Dvoukřídlá vrata

U těchto vrat jde o zajímavou alternativu klasických sekčních, posuvných nebo rolovacích typů. Zvolit lze jak ty s nepřerušeným tepelným mostem, tak s přerušeným. Hodí se zvláště pro garáže s minimálním ostěním a nadpražím. Montují se do otvoru, dají se doplnit pevným nadsvětlíkem či zasklením s přispěním hliníkového příčníku.

Dvoukřídlá garážová vrata mají kvalitní hliníkové profily, ve třech osách seřiditelné panty a nabízí možnost užití prosklení izolačním dvojsklem s dekory.

Posuvná garážová vrata

Posledním typem jsou posuvná vrata. Dají se otevřít částečně, zůstává zachována průjezdná výška, jsou zhotoveny přesně na míru a použito je také luxusní hliníkové kování. Pro průchod osob se dají otevřít jen do jisté míry a spořit tak za energii.

Ať už si vyberete kterýkoli model u společnosti Kružík, budete zajisté spokojeni. Byla založena již v roce 1994, kdy se zabývala dovozem garážových vrat z Kanady. Od té doby se mnohé naučila a začala uspokojovat potřeby a požadavky klientů dle aktuálních trendů.

Ve svém oboru se stále zdokonaluje, nechybí jí mnohé certifikáty a ocenění, které si můžete prohlédnout na jejích internetových stránkách.

Rozhodnete-li se pro osobní návštěvu, společnost najdete v Kroměříži na adrese Veleslavínova 2367, nebo v Praze na adrese Herbenova 38, Praha 10 – Hostivař.

Navštivte internetové stránky společnosti Kružík a přesvědčte se, jak hezké a cenově dostupná vrata si zde můžete pořídit. Podtrhnou celkový vzhled vašeho domu nebo samostatně stojící garáže.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top