TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Jak vyzrát na vytápění domácností a ohřev vody?

Jak vyzrát na vytápění domácností a ohřev vody?

Bez vytápění a ohřevu vody si v současnosti žádnou domácnost neumíme představit. Jaká zařízení tedy aktuálně přicházejí v úvahu? A na co při jejich výběru nezapomenout?

Zařízení pro vytápění domácností a ohřev vody

K vytápění a ohřevu teplé vody je možné využít kotle, které existují v rozličných variantách. Můžete tedy zvolit tradiční kotle na tuhá paliva, případně elektrokotle anebo varianty na zemní plyn, tedy plynové a kondenzační kotle. Dnes lze říci, že žádný z těchto typů není vyloženě horší než ostatní. V každém případě vám doporučujeme konzultaci s odborníky, a to kupříkladu na Topenilevne.cz, kde si lze kotel i zakoupit.

Jaké existují alternativy? Teplou vodu je možné získat díky ohřívačům, jež se rovněž v mnohém liší. Lze je ovšem instalovat prakticky všude, tedy jak v domácnostech, tak v komerčních objektech. Jako zdroj tepla tradičně slouží radiátory, které ohřívají vzduch v místě své instalace. To ovšem může být poněkud limitující, proto je vhodné je doplnit o podlahové topení, jež aktuálně patří k nejoblíbenějším systémům vytápění.

Nezapomeňte na kvalitní potrubí a armatury

Teplo a vodu nelze vést bez kvalitního potrubí, ale to samo o sobě nestačí. Neméně důležité jsou rovněž špičkové armatury, tedy další součásti potrubí jako různé ventily, kohouty, filtry, zpětné klapky apod. Výběr armatur určitě nepodceňujte! Ačkoli se většinou jedná o nejmenší součásti jednotlivých systémů rozvodu tepla a teplé vody, v konečném důsledku na jejich kvalitě enormně záleží. Pořídíte-li si tedy kvalitní

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top