TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Kvalitní lodžie či balkony dodají vašemu domu lepší vzhled i možnost využití prostoru

Kvalitní lodžie či balkony dodají vašemu domu lepší vzhled i možnost využití prostoru

Vzhled bytového domu i jeho funkčnost hrají důležitou roli při stanovování ceny bytů nebo výši nájmů. Proto je dobré myslet i na možnosti uzpůsobení balkonů a lodžií. Moderní balkony i lodžie umí zvětšit obytnou plochu bytu, bydlení je mnohem komfortnější a celkový vzhled domu je lepší. Často nevyužívané místo se tak může stát součástí bytu.

Rázem díky kryté lodžii získáte místo k relaxaci, zazimování kytek, uložení sezónních věcí a jiné. Anebo vám může na otevřeném, prostorném balkoně krásně prosychat prádlo, můžete si zde udělat květinovou výzdobu a díky odolnému zahradnímu nábytku tady trávit chvilky volna.

Vyberete si z několika variant konstrukcí balkonů a lodžií

  • Zábradlí může být kotvené k prvním vyztuženým balkonovým deskám z betonu a stěn.
  • Rámové ocelové balkony závěsné mohou být osazované na háky, které jsou ukotveny do stěn i přes zateplovací systém.
  • Vyrobit je možné i představené konstrukce samonosných balkonů přistavěných k domu až dodatečně. Ty stojí na svých sloupech ukotvených do nových základů a nejsou staticky závislé na konstrukci domu.
  • Rozšířit je možné i podesty současných balkonů a lodžií a to až o 55 cm za pomoci speciálních svařenců.

Z čeho jsou balkonové a lodžiové konstrukce vyráběny?

Nejen balkony a lodžie, ale i balkonové zábradlí nebo lodžiové zábradlí se vyrábí z ocelových uzavřených či otevřených profilů o tloušťce 3 – 4 mm a z plechů z oceli. Žárové pozinkování zajišťuje odolnost před korozí. Konstrukce jsou taktéž ošetřeny vrchním nátěrem na bázi polyuretanu. Díky tomu je životnost materiálu asi 50 let bez nákladů na údržbu.

Jak lze kotvit balkony a lodžie

Na výběr máte z těchto možností:

  1. Kotvení přes zdivo – na závěsnou tyč, která přes zdivo prochází dovnitř místnosti
  2. Kotvení na chemické kotvy – nejběžnější způsob použití u balkonového zábradlí, stříšek a jiných. Lze provádět jak na betonovou, tak na zděnou budovu.

Velké množství doplňků a dalšího vybavení

Aby byly lodžie i balkony naprosto komfortní, můžou být doplněny o sušáky na prádlo v různých provedeních, držák antény, držáky na květináče či truhlíky nebo třeba sítí proti ptákům.

Zdokonalte i váš dům! Kvalitní a designově povedené  lodžiové a balkonové zábradlí od profesionálů je tou správnou volbou!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top