TOPlist
29. 11. 2023
Domů / Interiér / Šatna snadno a rychle i u vás doma

Šatna snadno a rychle i u vás doma

Pamatujete si exkluzivní fotky šaten, které jste viděli na fotkách filmových star nebo holywoodských snímcích? Takovou místnost nebo jen chytře řešený kout můžete mít snadno doma i vy, poradíme vám, jak na to bez zbytečné námahy.

Ať už bydlíte v bytě nebo domě, je ideální řešení udělat z malé místnosti v rohu předsíně šatnu. Tato samostatná místnost by měla mít rozměry asi 6 metrů čtverečních, aby se v ní dalo pohodlně pohybovat a převlékat. Je důležité vymyslet co nejvíce úložného prostoru, ať už na oblečení, obuv, či ložní prádlo.

Umístění

Pokud jsme omezeni prostorem a v obytném prostoru už nemáme místnost navíc, nezoufejme. Šatní skříň je výborným řešením, jak uložit svršky a další přebytečné věci tak, aby byly neustále uklizeny a nikde nepřekážely. Většinou ji proto necháme v ložnici, aby byla po ruce. Pokud však máme možnost vytvořit samostatnou šatnu, ideální umístěni je v blízkosti ložnice nebo koupelny.

 

Šatní skříň

Nejdůležitější část celé šatny je samozřejmě skříň. Měla by obsahovat jak tyče na pověšení ramínek, tak poličky na poskládaná trička a kalhoty. Skříně mají často i drátěné nebo plátěné koše na ponožky a spodní prádlo. Horní přihrádky pak spolknou méně používané věci – spacák, velké batohy, stará plyšová zvířátka.

 

Úložné systémy

V šatně by také neměly chybět další úložné prostory – jako koše, šuplíky či malá komoda. Můžeme tak pohodlně sklidit nevyžehlené prádlo nebo nepoužívaná prostěradla a povlaky na peřiny. Toaletní stolek s malými šuplíky skvěle pojme veškeré doplňky a šperky. Nesmíme zapomenout vyhradit speciální šuplík nebo polici na boty.

Co nesmí chybět

Ve správné šatně by rozhodně nemělo scházet zrcadlo. Samozřejmě čím větší, tím lepší. Často se dá aplikovat na posuvné dveře šatní skříně, čímž se skvěle ušetří místo. Prostor by měl být dobře osvětlen, aby bylo snadné vybrat správný odstín bot nebo objevit včas skvrnu na šatech. Pokud nemáme možnost okna, dobře postačí i bodové lampičky.

Popusťte uzdu fantazii

Šatna bude pravděpodobně tím nejintimnějším místem ve vašem domově – nebudete ji ukazovat hostům, ani tam vodit tchyni, když přijede na návštěvu. Proto si ji můžete směle nakombinovat, ať už barevně nebo designově jenom podle vás. Máte rádi křiklavě zelenou barvu, ale do bytu se nehodí? Šatna to unese. Stejně tak asymetrické skříně nebo chlupatý koberec. Popusťte uzdu fantazii, je to jen na vás.

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top