TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Pergoly Diamod design zajistí ochranu před nepřízní počasí

Pergoly Diamod design zajistí ochranu před nepřízní počasí

S jarním obdobím se blíží čas příprav vašich teras a zahrad, příprav na období grilovacích párty a dlouhých večerů plných odpočinku a příjemných chvil s přáteli. Občas tyto chvíle může zkazit celá řada věcí od ostrého slunce, náhlého deště, či větru nebo chladného letního večera.

Realizace pergoly Brustor  značkou Diamond design

Správnou ochranou pro vaši terasu a zahradu může být pergola od značky Diamond design. Pergola je venkovní prvek, který rozšiřuje obytný prostor z interiéru do exteriéru. Pergoly dodává a instaluje značka Diamond design převážně od belgické značky Brustor, která nabízí nejkvalitnější konstrukce a systémy v oblasti hliníkových pergol v oblasti Evropy. Značka Brustor je specifická čistým geometrickým designem, který je snadno realizovatelný se všemi druhy současné evropské architektury. Stínění střechy realizuje značka Brustor převážně pomocí hliníkových lamel. Dále v nabídce Diamond design naleznete také pergoly italské značky Corradi, která dodává dřevěné a hlíníkové konstrukce převážně se systémem stínění střechy pomocí látkových baldachýnů. Značka Corradi je z pohledu designu více uvolněná a pohrává si s různymi styly konstrukcí, různými tvary nosných a střešních profilů.

stínění střechy pomocí hliníkových lamel CD 09-07-01 IRIDIUM FERRONI

Výplně bočních polí pergoly

V oblasti výplní bočních polí obě značky poskytují možnost rolet ze screenových látek, které mají výborné termoreguláční vlastnosti. Odráží teplý vzduch od pergoly a tak tvoří pobyt uvnitř v letních měsících velice příjemný. Další vlastností screenových rolet je zajištění výhledu ven při zachování soukromí. Screenové rolety mohou být také vybaveny PVC okny, které zajistí čistý výhled z pergoly. Je také možností celé pole pergoly realizovat pomocí PVC rolety, která má za efekt ohřívání vnitřního prostoru při slunečném, ale přesto chladném dni.

Pergola Brustor B200 stínění střechy pomocí baldachýnů

Různé možnosti ovládání

Jak je to s ovládáním? Možností je hned několik. Mechanické části jako naklápění lamel či stahování látkových baldachýnů může být kromě růčního ovládání, také ovládáno dálkově s pohonem pomocí eletrického motoru. Elektrický motor je jistě lepší řešení, protože zajišťuje v každé chvíli stejnou sílu na systém a tím i jeho delší celkovou životnost. Ovládání také může být pomocí inteligentného systému značky INELS s využitím vašeho smartphonu či tabletu.

Bezpečnostní prvky ochrání pergolu před povětrnostními vlivy

Na pergolu působí vždy několik vlivů počasí, od prudkého slunce, deště a větru. Z pohledu větru se pergoly neosazují standardními větrnými čidli jako je tomu například u markýz a venkovních rolet či žaluzií, jelikož odolnost jednotlivých prvků pergoly je mnohem vyšší a to až do síly větru 120 KM/HOD. Značka Diamond design díky úspěšné spolupráci se výrobcem inteligentního systému INELS nabízí systémové řešení a to v podobě napojení pergoly na meteostanici. Následně je možné provést jakékoli uživatelské nastavení, které řídí režim jednotlivých částí pergoly s ohledem na aktuální počasí. Díky této funkci je vnitřní prostor pergoly vždy chráněn před nežádoucími vlivy jako je například déšť či vítr. V praxi to znamená, že ve chvíli kdy začne pršet, zavřou se lamely stropu a spustí se rolety takže vnitřní prostor zůstane v suchu. Tato funkce má také bezpečnostní funkci. Pokud například přijde silnější vítr než na jaký jsou atestovány screenové rolety (120 km/hod) dojde k jejich vytažení.

V nabídce značky Diamond design také naleznete pergoly s lamelovým stropem, který má nosnost 90 až 120 kg/m2, Díky těmto vysokým parametrům je možné za dodržení návodu k užívání používat pergolu nově i v zimním období, kdy napadne menší množství sněhu. Právě tato schopnost hliníkovým pergolám s mobilní střechou v minulosti chyběla.

Široké možnosti příslušenství a vybavení pergoly

LED osvětlení pergoly

Pergoly mohou být vybaveny celou řadou LED osvětlení v podobě pásků integrovaných v lamelách střechy či nosných sloupů konstukce. LED osvětlení může mít čistou bílou barvu, nebo lze zvolit RGB variantu, která lze měnit ovladačem.

Pro vnitřní prostor pergoly vám značka Diamond design také dodá celou řadu exkluzivního venkovního nábidku, koberců a osvětlení od značky Corradi či Mannuti.

nabytek corradi

Pokud rádi trávíte dlouhé letní večery venku, tak se vám jistě může hodit infra vytápění vnitřního postoru pergoly, které udělá váš pobyt v ní velmi příjemný.

nabytek mannuti

Pokud vás pergoly od značky Diamond design zaujaly, tak se podívejte na stránku kontaktů a zjistěte si adresu nejbližíšho showroomu vašemu bydlišti, kde se potkáte s profesionály v oboru, kteří vám u šálku výborné kávy představí kompletní nabídku a odpoví na vaše individuální otázky.

infra vytápění pro pergolu

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top