TOPlist
20. 05. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Jak vybrat vhodná plastová okna?

Jak vybrat vhodná plastová okna?

Výběr oken a vchodových dveří nepatří v žádném případě k nejsnazším, což nám zřejmě potvrdí každý, kdo se touto oblastí aktuálně zabývá. Na trhu existují kvalitní okna i vchodové dveře z více materiálů, takže se musíte rozhodnout.

Foto5-oknozaluzie

Kvalitní plastový okna se osvědčí

V současné době existuje skutečně pestrý sortiment plastových oken, stejně jako celá řada výrobců a prodejců. Můžeme Vám zde kupříkladu doporučit nová okna z e-shopu Oknoplastik.cz, i tak je ovšem nasnadě uvést několik náležitostí, která by tyto produkty měly splňovat.

  • Plastová okna by měla být minimálně z kvalitního pěti až sedmi komorového profilu.
  • Vhodné je pořídit dvojskla (Ug = 1,0 či 1,1), nebo dokonce trojskla (Ug = 0,45 až 0,7).
  • Rovněž je nutné zaměřit se na počet těsnění, stavební hloubka profilu či kování

Pokud zvolíte kvalitní plastová okna, můžete si být jisti tím, že budou mít výtečné tepelně-izolační vlastnosti, což znamená, že dosáhnete minimálních tepelných ztrát a zároveň Vás nebude tolik obtěžovat hluk z prostředí. Dalšími výhodami plastových oken a ostatně i vchodových dveří jsou navíc vysoká odolnost proti větru a snadná údržba. Sluší se přitom dodat, že tato okna a vchodové dveře rozhodně nepatří k nejdražším na trhu.

Jak jsou na tom hliníková a dřevěná okna?

Přese všechno výše zmíněné mají plastová okna i některé nevýhody, kupříkladu kratší životnost, nebo větší ekologickou zátěž. Tyto nedostatky naopak nemají dřevěná okna, která jsou navíc vyhledávána i pro svůj tradiční vzhled (přesvědčte se sami). I tyto výrobky ovšem nejsou dokonalé, např. nedosahují takových izolačních vlastností. Podtrženo, sečteno, i dřevěná, případně hliníková okna jsou vhodnou alternativou, v každém případě je vždy lepší konzultovat výběr správného materiálu s odborníkem, třeba právě na Oknoplastik.cz.

 

1 komentář

  1. Dobrý den, jediné co bych doporučil při výběru kvalitních plastových oken, aby jste požadovali, aby okna byla zhotovena z profilu třídy ‘‘A‘‘, ten je nejtlustší. Požadujte aby okna byla zhotovena z provoplastu, jelikož ten nejlépe drží ve svárech. Žádejte znát původ oken, protože na trhu je mnoho překupníků, kteří nemohou za původ a kvalitu oken ručit. Všechny tyto mnou zmíněné informace si nechte zanést do kupní smlouvy, při případných nepříjemnostech budete vy v právu.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top