TOPlist
1. 06. 2020
Domů / Interiér / Obývací pokoj / Jak si stylově zařídit a vybavit obývací pokoj? Inspirujte se

Jak si stylově zařídit a vybavit obývací pokoj? Inspirujte se

Rozdíl mezi příjemný a útulným a naopak zvláštně až nepříjemně působícím obývacím pokojem nespočívá ve stylu ani barvách. Klíč k útulnému obývacímu pokoji je ve vybavení – jeho správné volbě a rozmístění. Stěžejních je zejména pět prvků, které když dodržíte, vás d¨ovedou k obývacímu pokoji který má šmrnc i úroveň. Jaké to jsou? Čtěte dále!

Poloha sedací soupravy

Nesmírně důležitá pro pohodlí a příjemný pocit z obývacího pokoje již při vstupu do místnosti je poloha sedací soupravy. Ne ovšem v závislosti na ostatních doplňcích a nábytku, nýbrž ve vztahu k místnosti samotné. Sedací souprava by totiž vždy měla být otočena směrem ke vchodu, tedy tak, že osoba vstupující do místnosti vidí už ve dveřích přímo na sedací soupravu. Tato poloha je přívětivá a pohostinná.

Kusový koberec

Hotové zázraky s interiérem dovede výrazný, byť třeba i docela malý, kusový koberec. Ve vašem obýváku by proto jeden takový neměl chybět. Běhoun můžete využít jako vizuální mezistěnu mezi jednotlivým sektory obýváku, velký koberec ke hře dětí i pro pohodlí vašich chodidel, a malý zase jen jako estetický doplněk, který bude poutat pohled příchozích. Při výběru zohledňujte nejen vhodnost barev či designu, ale i praktičnost – s ohledem na vaše konkrétní požadavky a životní styl.

Útulné drobnosti

Trendem současnosti je zejména praktičnost a funkčnost, pokud chcete mít ale interiér útulný, neobejdete se i bez některých dekorativních prvků, které interiér zjemňují a ozvláštňují. Namísto „lapačů prachu“ v podobě sošek a talismanů volte ale raději praktické polštářky, plédy, květináče s rostlinami nebo svíčky. Stylové jsou také malé lampičky, které jsou mnohem romantičtější a hřejivější, než lustr na vašem stropu.

Bod zájmu

V každém obývacím pokoji byt také ideálně měl být přítomen nějaký prvek, který bude dominantní a na první pohled zaujme každého, kdo vstoupí do místnosti. Pokud máte tu možnost, zvolte krb či jeho alternativy. Pokud ne, hledejte výrazný obraz, velké zrcadlo, nebo výše vedený, ale opravdu poutavý koberec. Konkrétní provedení tohoto prvku by přitom mělo co nejvíce odpovídat dojmu, který chcete v místnosti vytvářet – útulný, luxusní, designový, kreativní, minimalistický, atd.

Vyvažujte prostor

Rozmístění věcí v prostoru by mělo být souměrné, tedy rovnoměrné ve všech částech místnosti. Díky rovnoměrnému rozložení nebudou vznikat prázdná místa ani shluky natěsnaného nábytku, což je nejen praktické, ale i pocitově příjemné a estetické. Pokud jednu stranu vašeho obýváku zabírá masivní sedací souprava, stolek, křeslo i televize, vyvažte druhou polovinu pokoje například čtenářským koutkem s křeslem a knihovnou, barovým stolkem s posezením, nebo domácí pracovnou.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top