TOPlist
29. 11. 2023
Domů / Interiér / Dětský pokoj / Jak zařídit dětský pokoj pro holku a jak pro kluka? Inspirujte se!

Jak zařídit dětský pokoj pro holku a jak pro kluka? Inspirujte se!

Při plánování dětského pokoje pro vaše ratolesti je zapotřebí zohlednit celou řadu faktorů.  Prvním z nich bude zajisté to, zda zařizujete dětský pokoj pro novorozeně, prvňáčka nebo pokoj pro náctiletého studenta.  V druhé řadě nesmíme opomenout ani to, zda bude dětský pokoj určen pro holku nebo pro kluka. Tím však prvotní úvahy o vzhledu a funkčnosti dětského pokoje nekončí. Správně zařízený dětský pokoj musí splňovat určitá pravidla. Jaká? Inspirujte se naším návodem, jak správně zařídit dětský pokoj.

Pro jak staré dítě dětský pokoj zařizujete?

V případě, že budete zařizovat dětský pokoj pro novorozené miminko, určitě budete volit jiný nábytek než pro dítě, které právě začíná chodit do školy. Dětské pokoje pro novorozence by měly obsahovat především kvalitní dětskou postýlku, přebalovací pult a nějakou skříňku nebo komodu, do které budete ukládat oblečení a potřeby pro miminko. S tím, jak vaše dítě bude růst, se budou samozřejmě měnit i požadavky na vybavení dětského pokoje, bez ohledu na to, zda je to dětský pokoj pro holku nebo dětský pokoj pro kluka. Každé malé dítě, které ještě není školou povinné, bude potřebovat ve svém pokoji prostor pro spaní, prostor pro hraní a úložné prostory.  Malému dítěti stačí postel, nějaký malý stoleček se židlí, na kterém si bude moci kreslit, koberec, na kterém si bude moci hrát se svými oblíbenými hračkami a samozřejmě také prostor, do kterého budete moci uložit oblečení a hračky. Dětské pokoje pro školáky už by navíc měly obsahovat i prostor, který bude určen pro učení a psaní domácích úkolů. Zde je zapotřebí pořídit psací stůl, ať už klasický nebo různě výškově nastavitelný či polohovatelný a samozřejmě i kvalitní dětskou židli, z níž vaše dítě dosáhne celými plochami nohou na zem. Základním kritériem při výběru židle pro školáky je možnost polohování sklonu opěrky a výšky celé židle.

Zařizujete dětský pokoj pro holku nebo pro kluka?

To zda zařizujete dětský pokoj pro dívku nebo dětský pokoj pro chlapce, nejspíše ovlivní především způsob, jakým dětský pokoj vymalujete a následně i barevně sladíte. Zařízení dětského pokoje pro holčičky budete nejspíše ladit do barev, jako je růžová, fialová nebo žlutá. Velmi pěkné je, pokud v dětském pokoji vymalujete část zdí jednou barvou, zbytek barvou odlišnou. U dětských pokojů pro kluky převládají především kombinace modré a zelené barvy.  Pokud si však nevíte rady a váháte nad tím, zda je vhodné dětské pokoje vymalovat barevně či nechat bílé, zda pořídit nábytek přírodních barev nebo raději volit kombinaci přírodního lamina s laminem v pastelových barvách, volte raději neutrální barevné a tvarové kombinace, tedy takové, které příliš nepodléhají módním trendům, a které si zachovají díky své jednoduchosti krásu i v pozdějším věku vašeho dítěte.

Když si nevíte rady, přizvěte si na pomoc odborníka

Pokud máte vlastní představu o tom, jak by měl dětský pokoj pro vaše dítě vypadat, můžete se pustit ihned do zařizování. Pokud si však myslíte, že nedokážete barevně sladit nábytek, stěny a pokojové doplňky, či máte pochybnosti o vhodnosti vámi zvoleného nábytku do dětského pokoje, požádejte o pomoc bytového designera. Věřte, že výsledkem vám bude funkční a dokonale sladěný dětský pokoj pro vašeho potomka.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top