TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Interiér / Obývací pokoj / LCD, LED nebo plazma? Jaký typ televize zvolit?

LCD, LED nebo plazma? Jaký typ televize zvolit?

Pokud jde o nabídku televizorů, asi jste si již všimli, že nejen že trh nabízí plejádu značek a širokou škálu rozměrů, ale také různé technologie. Málokdo přitom ví, jaký rozdíl mezi například LED obrazovkou, LCD a plazmovou je, a jaké výhody nabízejí.

By: Alan_D

LCD televize

LCD televizory patří v současnosti mezi vysoce oblíbené, neboť jsou cenově dostupnou variantou, kterou dobře znáte pravděpodobně i jakožto uživatelé počítačů. Právě LCD technologie je totiž využívána pro PC monitory nebo notebooky. LCD technologie je v porovnání s LED nebo plazmou nejstarší, což se odráží i na ceně, kvalitou ale nijak nezaostává. Specifikem této varianty je, že LCD displej využívá studené katodové světlo. Širokou nabídku LCD televizí nabízejí značky Samsung, Philips, Panasonic, LG nebo Sencor.

LED televize

Pomyslným nástupcem LCD televizorů jsou LED televize, které rovněž využívají podsvícení, ovšem v tomto případě LED diodami. Oproti LCD nabízí LED technologie nižší spotřebu a tudíž menší výdaje za energie, jasný a ostrý obraz, široké spektrum sytých barev a minimální rozměry pokud jde o tloušťku televize.  Vyšší cenu pak vyvažují delší životností. Výrobců je přitom nespočet – pořídit si můžete například LED televize Philips nebo LED televize Samsung, kde výrobci nabízejí největší počet odlišných produktů, ale sáhnout můžete třeba i po značkách LG, Sony, Sharp, Panasonic, nebo třeba Hyundai.

Plazmové televize

Technologii plazmy nabízejí nejrozšířeněji značky Panasonic, Samsung, nebo LG. Základem plazmové televize je vzácný plyn – tedy plazma, která vytváří výsledný obraz. Plazmové televize se vyrábí ve velkých úhlopříčkách od 94 cm výše, a nabízejí vysoké rozlišení i kontrast barev. Spotřebou energie vás ale nepotěší.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top